אימון דיבייט

דיבייט לקהל הרחב

מה זה דיבייט?

דיבייט הוא ספורט אינטלקטואלי בו מתחרים על היכולת לשכנע בכל נושא ועמדה נתונים. הדיבייט הוא מיסודו מסורת אקדמית ותיקה ששורשיה נעוצים בקיימברידג', אנגליה, במאה ה-18. דנים במסגרתו בנושאים מגוונים, ביניהם: כלכלה, פילוסופיה, פוליטיקה, משפט, אמנות, מגדר, ספורט, יחסים בינלאומיים ועוד. 

ברחבי העולם, ניסיון בדיבייט מהווה קרש קפיצה לקריירות בשירות הציבורי, באקדמיה, במערכת המשפט ובמגזר הפרטי, ולא בכדי נמנים בין בוגרי הדיבייט מנהיגים ואישי ציבור בולטים (בנימין נתניהו, ברק אובמה, אבא אבן, הנרי קיסינג'ר, מרגרט ת'אצ'ר), שופטי בימ"ש עליון בארה"ב (אליטו, סקאליה, סוטומאיור), ורבים וטובים אחרים.

המשחק מהווה פלטפורמה מרתקת ויעילה לפיתוח שלל מיומנויות כמו עמידה מול קהל, חשיבה לוגית, יכולת אבחנה בין עיקר לתפל וכו'. הוא משלב בין לוגיקה, שפה ורעיונות. באמצעותו תהיו חדים ומשכנעים בכל סיטואציה: בעבודה, בלימודים, עם בן/בת הזוג, עם חברים, וסתם בכל ויכוח או שיחת סלון.

"אני יכול להעיד שהנשקים הרטוריים שקיבלתי ממוניקה הם כל כך עוצמתיים ואפקטיביים, שלעניות דעתי הם לפחות שווי ערך להחזקה בנשק אמיתי. "

(קובי נימן יועץ כלכלי ופיננסי בכיר)

אני מאמינה בלתת למאומנים שלי את חווית הדיבייט המלאה. על סמך ניסיון של מעל עשור כדיבייטורית ומאמנת של אלופים, מצאתי שלמידה אפקטיבית שתוצאותיה נשמרות לאורך זמן דורשת התמדה ותרגול מתמשך. 

לכן, אני מציעה קורס במתכונת שהייתה שמורה - עד לא מזמן - אך ורק לסטודנטים באוניברסיטה. במהלך שלושה חודשים תרכשו מגוון כישורים רטוריים שנבנים אחד על השני, ותתרגלו אותם החל מהמפגש הראשון בצורה הכי מהנה שיש. בתום כל דיבייט תקבלו פידבק מיידי על כל היבטי הנאום שייאפשר לכם להשתפר בפעם הבאה. 

הכלים שתקבלו הם כלים אוניברסליים לשכנוע בכל סיטואציה. תוכלו ליישם אותם בקונטקסטים ספציפיים, בהתאם לנושא עליו תדברו, עמדתכם והנימוקים הייחודיים שאתם מזהים במציאות.

קורס הדיבייט המקיף והרציני ביותר בישראל

מטרת הקורס

"אתגר אינטלקטואלי, מעשיר, מגרה את השכל, מרחיב את הדעת, מעשיר את הידע. אנשים מעניינים משתתפים בקורס, חכמים. מוניקה מדהימה. "

(אנונימי)

מבנה הפעילות

כל מפגש יימשך 4 שעות, ויכלול שני חלקים:

שיעור עיוני

בו יילמדו כלים פרקטיים ליישום: מבנה נאום וסדר, בחירת טיעונים, הפרכת טיעונים, מענה אפקטיבי לשאלות, תבניות ועקרונות לניסוח עמדה בהירה ועקבית. לאחר-מכן, יתקיים בקבוצה תרגול קצר על בסיס התנדבותי. סה"כ שעתיים עבור חלק זה, כולל הפסקה.

דיבייט ממשי

לתרגול בקבוצות עד 8 איש. בתום התרגול יינתן למשתתפים פידבק מיידי עם עצות לשיפור. חלק זה יימשך כשעתיים כולל פידבק, או פחות משעתיים במקרה של פחות מ-8 משתתפים.

פרטים נוספים

  • המפגשים מתקיימים אחת לשבוע.
  • 12 מפגשים לקורס בסיס.
  • פורמט הדיבייט מכונה British Parliamentary. זהו הפורמט המשמש לכל תחרויות הדיבייט הגדולות בישראל ובחו"ל (אליפות אירופה ואליפות העולם). 
  • ניתן לקיים את הפעילות עם מספר משתתפים גבוה יותר מ-8 איש, כך שתרגול הדיבייט נעשה במספר "חדרים". כל חדר יישפט ע"י שופט מוסמך.

שיעור

דיבייט

פידבק

נושאי השיעורים

* שני מפגשים נוספים יוקדשו לתרגול כפול

יתרונות

אימון ע"י מאמנת הדיבייט הטובה בעולם

תרגול החל מהמפגש הראשון

יחס חניכה גבוה לתרגול - שופט/ת אחד לעד שמונה משתתפים (1:8)

פידבק חד, בהיר, ובעל ערך מוסף לחיים

השתתפות בוויכוחים מרתקים על סוגיות יסוד אקטואליות בחברה הישראלית

דרך טובה להכיר אנשים מעניינים ומתעניינים

לוגיסטיקה

מתאים במיוחד עבור

בנימה אישית

אני מבטיחה שתיתרמו ותשתפרו לא משנה מה נקודת הפתיחה שלכם. במהלך העשור שלי בתחום, הפכתי דוברים שהתחילו חסרי ביטחון ונמלטו מהבמה אחרי דקה, לדוברים מסוגלים להחזיק קהל ולשאת נאומים מרשימים.

בו בזמן סייעתי לדוברים בעלי כישרון לא מלוטש להפוך לאלופים של ממש. כולם יכולים להפוך לכריזמטיים ומשכנעים.

רוצים להתארגן כקבוצה פרטית וליצור קורס במיוחד בשבילכם?

כל האופציות פתוחות בפניכם. מוזמנים ליצור איתי קשר כדי לתאם.

*מספר משתתפים מינימלי בקבוצה: 6 אנשים.

מעוניינים לקבל פרטים על ההרשמה למחזור הקרוב של הקורס?

מוזמנים להצטרף לרשימת הדיוור ולהתעדכן (מבטיחה לשלוח רק תכנים רלוונטיים!