שאלות ותשובות נפוצות

כיצד השיטה שלך יכולה לתרום לארגון שלי?

השיטה תאפשר שיפור דרמטי ביכולות התקשורת של העובדים שלך, מה שיסייע לארגון בדיונים ובקבלת החלטות, בשמירה על לקוחות ורתימת לקוחות חדשים, בשיתוף פעולה יעיל בין קולגות ובדרגים השונים, ואפילו בניצול זמן. למעשה, כל תוצאה ארגונית תשתכלל בזכות השיטה.

האם בזכות העבודה איתך אוכל להציג פרזנטציה בלתי נשכחת?

בהחלט! אני מתחייבת ליצור איתכם יחד פרזנטציה שאתם תהנו להעביר ושהקהל לא יירצה שתיגמר. נבנה מהתחלה או נשפר את הפרזנטציה על כל האספקטים שלה: מבנה ו-flow, תוכן, והגשה - בעברית או באנגלית.

במה יכול לתרום לי למידת אמנות השכנוע?

מעתה תוכלו להיות משכנעים בכל סיטואציה: בעבודה, בלימודים, עם בן/בת הזוג, עם חברים, וסתם בכל ויכוח או שיחת סלון. תהפכו ליותר חדים ומהירי מחשבה ותגובה, בטוחים ביכולתם לעמוד מול קהל ולומר בדיוק את מה שאתם רוצים באופן שיותיר אימפקט.

האם את מקיימת סדנאות יומיות לעובדים?

כן! זה פורמט שאני ממליצה עליו במיוחד למי שמעוניין לשלב רכישה של מספר כלים כלים בד בבד עם הזדמנויות לתרגול. ניתן כמובן גם לפרוס סדנאות לפרקי זמן אחרים שנוחים לכם: סדרת שיעורים שבועיים, שני ערבים, או כל סידור אחר.

מה זה דיבייט?

דיבייט הוא משחק אינטלקטואלי בו מתחרים על היכולת לשכנע בכל נושא ועמדה נתונים החל מפוליטיקה, משפט, כלכלה, חינוך, איכות סביבה וכלה בתרבות פופולרית. זמן ההכנה לנאום עומד על רבע שעה בלבד ואסור להשתמש באינטרנט. הדיבייט התפתח במאה ה-18 בקיימברידג' אנגליה, ומהווה עד היום חלק מהותי בביסוס תרבות הדיון הבריטית. השיפוט נעשה ע"י שופט מוסמך אשר נותן לכל המשתתפים פידבק לשיפור. המשחק מהווה פלטפורמה מרתקת ויעילה לפיתוח שלל מיומנויות כמו עמידה מול קהל, חשיבה לוגית, יכולת אבחנה בין עיקר לתפל וכו'.

מה זמן לוקח כדי להתמקצע בדיבייט?

קצת בדומה לשחמט ניתן ללמוד את החוקים הבסיסיים תוך זמן קצר, אך לוקח שנים כדי להפוך לאומן בתחום. היופי בדיבייט הוא שאפשר להשתפר ולגלות רבדים חדשים בו כל הזמן. אני נוהגת ללמד קורס מקיף של 12 מפגשים על-מנת לצייד את המשתתפים בכלים הרטוריים החשובים ביותר לכל ויכוח (מבנה נאום, מבנה טיעון, הפרכת טיעונים ועוד). אולם ניתן להמשיך לתרגל וללמוד מפידבק אישי הרבה אחרי.

יש לי פרזנטציה חשובה ועוד אין לי אפילו תוכן או מצגת, את יכולה לעזור לי בזה?

בוודאי! אני לשירותך לכל השלבים השונים של הכנת הפרזנטציה. נבין יחד מה מטרת הפרזנטציה, נגבש את הקונספט, נזקק את המסרים המרכזיים שלה, נבנה אותה, ונעלה את התוכן על הכתב עד המילה האחרונה אם צריך. עזרתי כך בעבר ללקוחות רבים שלא היו בטוחים בכלל מאיפה להתחיל ליצור פרזנטציה מנצחת מא' ועד ת'.

מה צריכה להיות הרמה ההתחלתית שלי כדי שאוכל להיתרם?

אני מבטיחה שתיתרמו ותשתפרו לא משנה מה נקודת הפתיחה שלכם. במהלך העשור שלי בתחום, הפכתי דוברים שהתחילו חסרי ביטחון ונמלטו מהבמה אחרי דקה, לדוברים מסוגלים להחזיק קהל ולשאת נאומים מרשימים. בו בזמן סייעתי לדוברים בעלי כישרון לא מלוטש להפוך לאלופים של ממש. כולם יכולים להפוך לכריזמטיים ומשכנעים.

את עובדת גם מחוץ לישראל?

כן! עד כה העברתי סדנאות והדרכתי במעל 30 מדינות ברחבי העולם. אני נהנית לפגוש אנשים ממדינות שונות שרוצים לשפר את יכולות התקשורת והשכנוע שלהם בכלל, ונהנית מהעיסוק בתקשורת בין-תרבותית בפרט. אפשר לתאם איתי מפגשים וירטואליים או פרונטליים עבור לקוחות מחוץ לישראל בהתאם לצורך.

יש מקום לשכנוע אמיתי בעידן של פייק ניוז?

דווקא בעידן של פייק ניוז צריך להשתמש (היטב) בכלים של שכנוע אמיתי. מניפולציות אולי מפילות בפח חלק מהאנשים, אבל הן מוגבלות בכוחן וניתן לחשוף אותן ולהילחם בהן אפקטיבית. שנותיי הרבות בדיבייט לימדו אותי דרכים לגבור על דמגוגיה ושקרים, ואני שמחה לחלוק אותן עם כמה שיותר אנשים.

אוכל להשתמש גם ברעיונות שלי כדי לשכנע?

בהחלט! אני מלמדת כלים כלליים לשכנוע שאותם אתם תוכלו ליישם בקונטקסטים ספציפיים, בהתאם לנושא עליו תדברו, עמדתכם והנימוקים הייחודיים שאתם מזהים במציאות. במילים אחרות, אתם תקבלו חכה לדוג איתה. נלמד כמובן, גם איך להתאים כל טכניקה ותבנית לסיטואציה, אך במקביל ככל שאתם תפעילו מחשבה ושיקול דעת, תתנו דרור למחשבות שלכם ותגייסו מעולמכם כך תשכנעו יותר.

למה ללכת דווקא אלייך?

אם אתם אוהבים ללמוד ברצינות כך שהתובנות יישארו איתכם לכל החיים, צריכים שהתוצאה של כל מה שאתם עושים תהיה מצוינת ולא סתם טובה, ומוכנים להשקיע בשביל זה, אני האדם הנכון בשבילכם.

מה מיוחד בשיטה שלך?

השיטה שלי מתמקדת ביכולת לשכנע ולתקשר בחיים האמיתיים. במשחק הדיבייט יש חוקים מובנים ונושא ברור, אבל על-פי רוב בחוויה האישית שלנו בעבודה, עם חברים ומשפחה, הסיטואציה הרבה יותר מבלבלת. שמתי לעצמי למטרה להעביר את כל היתרונות של דיבייט (התכנים ואופן הלימוד והתרגול) לקונטקסט רלוונטי: פרזנטציות ופיצ'ים, שיפור ארגוני, ואפילו יחסים טובים יותר עם האנשים שאנחנו אוהבים. השיטה מעניקה את מיומנויות הבסיס המקיפות לשכנוע - הקשבה, חתירה למגע, ניסוח והגשה - הנדרשות לכל אינטראקציה מוצלחת בעל-פה.

מהן הטקטיקות להקשבה ושכנוע שאלמד?

אף על פי שמשחק הדיבייט כולל בתוכו אלמנטים של עימות, הכלים שנלמד ייתרמו לכם לנהל דיונים ותקשורת שהמטרה שלהם היא שיתוף פעולה ו-win-win. באמצעות הקשבה פעילה והיכולת להתאים את דבריכם לצד השני במהירות, תוכלו לשכנע אחרים. לא רק שתגייסו אותם לצד שלכם, אלא תישארו חברים.

אלה מיומנויות שעוזרות גם לתקשורת בכתב?

ועוד איך 🙂 הבנה טובה של נטלי ההוכחה ומה מרכזי לביסוס טענה, מבנה נאום, בחירת מילים ועוד. הכלים שנלמד מפתחים את יכולות הביטוי בכל הצורות.

זה סטוריטלינג?

גם אבל לא רק. סיפור הוא דרך טובה להשיג את תשומת הלב של אנשים, אבל זו רק חלק מהדרך. בשביל להשיג את המטרות שלנו צריך גם לשכנע אנשים לשנות את דעתם. סיפור טוב מייצר הזדהות ומכניס רגל בדלת, או יכול לשמש כראיה תומכת, אבל החלטות גדולות מתקבלות גם עם הלב וגם עם הראש. אנחנו נלמד כלים שמשתמשים בהם לסטוריטלינג, אבל גם הרבה מעבר לזה: נעבוד על לוגיקה חזקה, בניית טיעונים, התמודדות עם התנגדויות ועוד.

איזה מחלקות ובעלי תפקידים בארגון יכולים ליהנות מהשירותים שלך?

הרבה בעלי תפקידים. בין היתר: מנהלי קשרי לקוחות (CSM), מהנדסי מכירה, מפתחים, מנהלי מוצר, מנהלים, עורכי-דין, רואי חשבון, רופאים ועוד. למעשה, כל מי שתקשורת היא חלק משגרת היום שלהם יכול להפיק ערך מלקחת אותי.

אני חייב מסגרת קבוצתית כדי להיתרם?

לא חייבים. ניתן לרכוש את המיומנויות שאני מציעה במגוון דרכים בהתאם למה שנוח לכם. מי שאוהב מפגשים קבוצתיים ורוצה לתרגל עם אחרים וללמוד מניסיונם יכול לעשות זאת. לעומת זאת, מי שמעדיף יחס חניכה אישי או רוצה לתרגל עם חבר או חברה יכולים לקחת שיעורים פרטיים.

האם יש גודל קבוצה מינימלי או מקסימלי שהארגון שלי צריך לעמוד בו?

ניתן להתאים פעילות לכל גודל קבוצה. במידה ותרצו השתתפות קהל נוכל להחליט על תרגולים שיתאימו למספר המשתתפים: פעילויות על בסיס התנדבותי מול כולם, פעילות בקבוצות או אפילו מספר מדריכים לטובת דיבייטים בקבוצות גדולות מאוד.

הרבה מצורכי השכנוע שלי הם בקונטקסט ובז'רגון מקצועי, כלי הדיבייט יכולים לעזור לי?

בהחלט! תוכלו לצקת לתוך התבניות שנלמד כל צורה של ביטוי או ניסוח שתתאים לקהל היעד שלכם. היתרון הוא שבזכות הכלים שתלמדו תוכלו להבין מתי לפעמים כדאי דווקא לזנוח את הז'רגון לטובת שיפור הבהירות או פניה להדיוטות או קהל פחות טכני.

לומדים בעיקר סגנון ושפת גוף?

לא רק. סגנון חשוב ליכולת העברת מסרים, אך חשובים לא פחות (ואף קודמים לכך) הם המסרים עצמם, המבנה והניסוח. השיטה מלמדת שכנוע בצורה המקיפה ביותר.

אפשר לראות אותך עושה דיבייט?

כן! באתר הזה תוכלו למצוא לינקים לסרטונים של נאומים נבחרים שלי מתחרויות דיבייט. קחו בחשבון שהעמדות שאני מציגה בהם לא בהכרח משקפות את דעותיי האישיות. כמו-כן, בחלק מהסרטונים אני מדברת מהר (מעט זמן והמון מה לומר), בחיים האמיתיים אני מדברת בקצב נעים להאזנה, וכך תוכלו גם אתם לדבר. אולי ייצא גם לתפוס אותי עושה דיבייט באירוע ראווה נבחר, או אם תבקשו ממני בהזדמנות.

אני צריך להציג נושא מאוד טכני או מומחיות ספציפית, איך תצליחי לעזור לי להעביר את המסר שלי?

אני מביאה איתי ניסיון רב של שכנוע במגוון תחומים שאינני בהכרח מומחית בהם. מכאן שאני מבינה מה חייבים לעשות כדי לשכנע בכל נושא. יש כאן אפילו יתרון ביכולת שלי לא לקחת את ההסברים שלכם כמובנים מאליהם, אלא לשקף לכם פערים או התגדויות של הקהל, ולחדד את המסרים שלכם. בלי קשר, כחנונית של ידע וכמי שכבר עבדה עם לקוחות מתחומים שונים, אני מגיעה עם הרבה רקע והבנה שמבטיחים שנמצא שפה משותפת.