הכשרות לארגונים

פיתוח ואימון
מנהלים

תקשורת משכנעת ואפקטיבית היא אחד הכלים החשובים ביותר בארסנל של מנהל. היא מבדילה בין מנהיג שמנחית הוראות לבין מנהיג שמעורר באחרים השראה ומניע אותם לעשייה מתוך רצון אמיתי.

זה מפתיע, אם כך, שכמעט ואין הכשרות פרקטיות או תוכניות ליווי אישיות שעוזרות למנהלים להשפיע באמצעות מילים. עכשיו אתם בידיים טובות! 

"כח על" חדש למנהל:
לשכנע כמו אלוף עולם

אני מציעה תוכנית אימון אישית או הכשרה לקבוצת מנהלים קטנה שמנגישה את הסודות של הדיבייטורים הטובים בעולם ומתאימה מהם כלים מעשיים לתקשורת במעלה ומורד ההיררכיה הארגונית.

נלמד ונטמיע יכולות שכנוע, ביטוי והופעה מול קהל, בסדרה של מפגשים שבועיים (או בתדירות דומה). נתחיל בלבסס עולם מושגים משותף. נלמד טכניקות ותבניות אוניברסליות למגוון סיטואציות של אינטראקציות ניהוליות. על סמך כל אלה נבנה בהדרגה מיומנויות מתקדמות יותר וממוקדות יותר, תוך התאמה לצרכים הספציפיים שלכם. ככל שנתקדם, נתרגל את המיומנויות על מגון תסריטים הקשורים לתחום הפעילות והאחריות שלכם. לאורך כל הדרך תקבלו ממני פידבק חד, בהיר ומיידי.

אם תרצו נוכל להביא אתכם (בזמן אמת) להצטיינות במגוון פרויקטים של פרזנטציה שחשובים לכם: כתיבת נאומים, בניית פרזנטציה, הכנה לפגישה חשובה, הסקת מסקנות ותחקור ההתנהלות שלכם בפגישות או אירועי שכנוע, וכדומה.

5 השלבים
לאימון מנהלי-על

שיחת היכרות ותכנון

נכיר אלה את אלה (תפקיד, חברה, אחריות, משימות), נבין מה הצרכים הייחודיים והאתגרים שלכם, נבסס את נקודת הפתיחה לעבודה, נעלה מחשבות ראשוניות ונענה על שאלות חשובות.

בניית והתאמת מערך שיעורים

הנשען על שני צירים מרכזיים:

1. הקניית תשתית מושגית ובסיס של מיומנויות תקשורת ושכנוע אוניברסליים. התאמה של העקרונות לקונטקסטים הספציפיים של הארגון, והלבשתם על מגוון תסריטים רלוונטיים.

2. תרגול חכם ביחידים או בקבוצות: מותאם לסיטואציות אמיתיות או אנלוגיות. פידבק ממני במקום.

קיום השיעורים עצמם

לאורך פרק הזמן שנקבע.

עדכון ושכלול השיעורים

למפגשים הבאים על סמך ההתקדמות, השאלות שהוצפו, הדוגמאות שעלו בדיון ובתרגול, והבקשות שלכם.

סיכום התהליך ותובנות מרכזיות לעתיד

מטרות אישיות וארגוניות

נושאי השיעורים

מתאים במיוחד עבור

מעוניינים להשקיע בכלי הכרחי לעבודה, ומועיל לחיים בכלל?